Vyberte stránku

Tekutý prací prostředek na látkové pleny

Speciálně navržený tekutý prací prostředek na praní dětských látkových plen z mikrovlákna (fleece), bambusové viskózy, bavlny, konopí, PUL a dalších materiálů od 40-95 ºC.

Je vyroben v souladu s non toxic filosofií, tedy bez kompromisů ve složení. Přesto díky unikátnímu složení, které mimo jiné obsahuje cukerné tenzidy a další nerizikové látky, z plen účinně odstraní nečistoty a zápach, aniž by ovlivnil funkčnost plen. Pleny, především vyrobené z mikrovlákna, si zachovávají svou přirozenou savost a nesnižuje se jejich účinnost.

Z vlastních zkušeností víme, jak je obtížné najít prací prostředek právě na látkové pleny, aby neobsahoval mýdlo, které vlákna „zalepuje”, byl dostatečně účinný a  neobsahoval látky velmi dráždivé, jako jsou rizikové konzervanty a vonné složky.

Proto jsme do složení zvolili vysokoprocentní alkohol, který z prostředku můžete cítit pro jeho výraznější aroma i díky absenci vonných složek, které by tuto charakteristickou vůni „zakryly” svou vůní. Tato konzervační látka je jednou z nejšetrnějších variant, jak se vyhnout ve složení látkám velmi škodlivým a stále se držet non toxic filozofie, která je pro nás naprosto zásadní.

Cena je uvedena za 1 litr. (1 litr = až 50 dávek)

249  s DPH s DPH

skladem
Kategorie: ,

Popis

Prací prostředek je vhodný také pro praní v ruce.

Ze své povahy je zcela nevhodný na pleny vyrobené z vlny.

Prací prostředek není testován na zvířatech, neobsahuje přísady z petrochemického průmyslu, v přírodě je zcela rozložitelný a vhodný do domácích čistíren odpadních vod (včetně kořenových), septiků a jímek na vyvážení.

Před použitím jemně protřepejte. Uchovávejte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.

Dávkování na 5kg prádla: prací prostředek nalijte do zásobníku pračky dle znečištění:

  •  20-30 ml, 2-3 polévkové lžíce, mírné špinavé pleny, měkká až středně tvrdá voda
  •  30-40 ml, 3-4 polévkové lžíce, velmi špinavé pleny, tvrdá voda

INCI (složení): AQUA, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, ALCOHOL, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, ISOPROPYL ALCOHOL, SODIUM HYDROXIDE, ACETIC ACID

Datový list - Tekutý prostředek na látkové pleny (pdf)

Vnímáte, že by výsledný prací efekt mohl být lepší? V tom případě se prosím zamyslete: Nedošlo k přeplnění pračky prádlem? Bylo dostatek vody v pracím cyklu (některé eko prací programy ubírají vodu v praní, která tam pak chybí na odvedení nečistot).

Nezapomněli jste na máchadlo prádla? Je v pracím procesu nenahraditelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.

Máte skvrny na oblečení? Doporučujeme použít citronové kokosové mýdlo s citrátem sodným (od Alchemix Laboratory s.r.o., k dostání na našem webu) pro ruční jemné mechanické předeprání, nechat působit a až poté vkládat do pračky.

Zůstávají Vám na oblečení některé skvrny i po vyprání? Zde bude proces komplikovanější, ale není vždy marný. Doporučujeme zvážit, kolik energie a času jste ochotni skvrně dát. Rozhoduje typ materiálu a také typ skvrny. Nicméně obecně lze říci, že je možné skvrnu odstranit opakovaným ručním předepíráním a poté praním v pračce, případně je možné využít přirozenou sílu slunečních paprsků. Slunce je ideální na bílé a stálobarevné oděvy.

Objevují se Vám bílé šmouhy na černém oblečení? Příčinou mohou být dvě věci. Jedna z nich je teplota praní. Pokud jste zvyklí prát na 40 ºC a méně, doporučujeme rozpustit zvolené množství pracího prášku ve sklenici s horkou vodou a poté vlít do zásobníku či bubnu pračky a vyprat obvyklým způsobem. Druhým tipem je používat vždy máchadlo prádla. Je v pracím procesu nenahraditelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.

Zatuchá Vám prádlo? Zkuste se zamyslet nad klíčovými faktory praní popsanými v prvním bodě.

Zůstává vám prací prášek v zásobníku? Doporučujeme zásobník vyndat a vyčistit (např. roztokem kyseliny citronové či octem pomocí vyřazeného kartáčku na zuby).

I přes vyčištění zůstává prášek v zásobníku? Zkuste dané množství prášku dávkovat přímo do bubnu pračky mimo prádlo a zvolit prací program bez předpírky, aby se prací prášek neodčerpal společně s předpírkovou vodou, ale účastnil se hlavního procesu praní. Předpírku doporučujeme zvolit v případě praní látkových plen, tam je velmi užitečná.

Doporučujeme dokoupit

Výhody drogerie Natuty

Znovunaplnitelný

Naplňujme spolu lahve znovu a znovu ... a znovu. Stačí k tomu málo, poslat nám je zpět. My je vymyjeme a znovu použijeme a naplníme. Protože nejlepší odpad je žádný odpad.

Non-toxic

Natuty drogerie je čistočistá a 100% nontoxic. Nedráždivá, zdravá a vhodná pro ty nejcitlivější i pro přírodu.

ECHT účinný

V kilu prostředku třeba až 100 pracích dávek! S námi je to Natuty možné. Používáme jen to, co je potřeba, žádná plnidla a zkřášovadla. Vyzkoušejte a uvidíte.

Bez nástrah

S námi máte jistotu, že vše dostanete v nejčistší variantě, v jaké to jde. VŠECHNO. A vždy. Všechny výrobky a vždy budou nontoxic. Žádný chyták nebo trik v etiketě ani složení. NIKDY. Vyrábíme v České rebublice.