Vyberte stránku

Jak jsme začali?

Jak to tak často bývá, ve svém prvním těhotenství jsem se začala přirozeně ptát na spoustu otázek. Je prostředí, ve kterém žijeme dostatečně šetrné a bezpečné i pro naše děti? Budou v něm moci kvalitně vyrůstat a přirozeně se vyvíjet? Čím o děti pečovat při prvních nachlazeních a dalších neduhách?

Strávila jsem hodiny a hodiny studiem relevantních publikací, článků a zdrojů, abych si odpověděla. S tou záplavou nových informací jsem si připadala spíš zase jako na doktorátě než na mateřské dovolené. Ale bavilo mě to a dávalo mi smysl naši domácnost postupně přezpůsobit na šetrnější až netoxickou.

Měla jsem z této proměny velikou radost a už na mateřské dovolené jsem začala vyrábět prací a uklízecí prostředky pro vlastní spotřebu. Je to už více než pět let a mezitím me představa vlastní značky netoxické drogerie natolik pohltila, že jsem se rozhodla přejít z domácí výroby pro nás do výroby v provozovně pro vás. Ke spolupráci jsem následně oslovila skutečnou odbornici ve svém oboru a produkty dostávaly konkrétní podobu. 

Můj úžasný muž Tomáš pak započal cestu k oficiální certifikaci produktů a první odeslané zásilce směrem k vám.

Naše filozofie

NON-TOXIC

Neboli čistočistý přístup. Nejen k sobě, ale také ke svému okolí a všemu co nás obklopuje a následně zpětně ovlivňuje. Je to uzavřený kruh. A náš vysoký osobní standard je právě touto čistočistou filozofií, ať děláme, co děláme.

Znáte pojem koktejlový efekt? Ve zkratce se jedná o mísení různých látek z různých produktů. Nikdo už ovšem nedokáže říct, jak tyto látky společně v našem těle interagují, jak na sebe působí a co z nich pak dál vzniká. A proto je nám přístup předběžné opatrnosti tak blízký.

A jelikož prozatím žádný NON toxic certifikát neexistuje, ani naše produkty žádný nemají. Celá naše filosofie je postavena na relevantních informacích podložených věrohodnými zdroji, které lze dohledat (stejně jako cokoliv co Vás4 zajímá) na platformě Svět Non Toxic.

ECHT ÚČINNÝ

Naše prostředky obsahují pouze látky, které v daném produktu mají svou konkrétní funkci. Nejsou tam, aby uměle navyšovaly jejich objem a budili dojem výhodnějšího nákupu. Obsažené látky mají vysoký podíl jednotlivých účinných složek (mýdlo a jiné tenzidy) a tak je dávkování našich produktů výrazně nižší. V přepočtu Vám vyjde kilo např. sypkého prášku na barevné prádlo v průměru na 100 praní a tak perete za cca 3,49 Kč, což je srovnatelné (i nižší) s jinými značkami.

Navíc naše produkty nevyžadují přidávání jiných produktů do hlavního procesu praní, např. změkčovadel, ta jsou již součástí hotové receptury. Cena praní se pak již dále nenavyšuje.

BEZ NÁSTRAH

U nás BEZ NÁSTRAH znamená bez látek rizikových a škodlivé chemie. Naše produkty neobsahují látky pocházející z ropy a dehtu či látky rakovinotvorné, syntetické vůně, optické rozjasňovače ani toxické konzervanty.

Nic z výše zmíněného v našich produktech není, protože víme, že to jde i lépe, a přesto je možné si udržet produkt plně funkční.

Jako výrobci drogerie se neztotožňujeme s možností vypustit do přírody takové látky, které by následně ničily naše společné prostředí pro život. Proto je pro nás naprosto přirozené držet si svůj vysoko nastavený standard i za předpokladu, že nás k tomu česká legislativa „nenutí“. Dle jejího aktuálního nastavení by bylo možné použít určité látky, ty ovšem nepovažujeme za netoxické. A proto to neděláme. Ovšem milujeme, co děláme 😊

Znovunaplnitelný

Máme to u nás ve Zlíně rádi, blízké je nám i širší okolí. Kamkoliv kam se dostaneme do přírody jsme fascinováni jejími principy a zákony. Automaticky nám z těchto pocitů plyne chování vedoucí k udržitelnosti. Proto mít obaly, které je možné znovunaplnit a nevyrábět jen další a další, nám dává velký udržitelný smysl.

Naše produkty

Všechny výrobky splňují ta nejpřísnější kritéria výběru surovin.

Dokončili jsme certifikaci čtyř výrobků:

  • sypký prášek na světlé a bílé prádlo

  • sypký prášek na barevné a černé prádlo

  • univerzální prací gel (s vůní citronu a bez vůně)

  • máchadlo prádla (s vůní citronu a bez vůně)

K navazující certifikaci máme připraveno:

  • prostředek na nádobí 

  • čistící WC gel

  • koupelnový čistič 

  • prostředek na podlahy

A dále testujeme tekutý prací prostředek na funkční prádlo, sypký prášek na pleny, univerzální čistič, tekutý prostředek na čištění skel, oken a zrcadel, čistící WC tablety, čistící písek, prášek do myčky na nádobí a další.

Získejte celou řadu výhod.

Staňte se součástí komunity

"Výhody registrace"

Zaregistrovat se

Revoluční drogerie s předplatným a bez práce

Měsíční předplatné drogerie vám přijde automaticky vždy až domů.

Vybrat předplatné

Exkluzivní partneři

Partnerské bezobalové obchody a e-shopy.

Najít partnera

Pro podporu rozjezdu naší značky nontoxic drogerie Natuty jsme využili kreativního voucheru pro tvorbu brandu a grafických materiálů.
Projekt byl realizován jako Vstup nové značky na trh, registrační číslo projektu 0380000479 zaměřený na oblasti marketingu pro vstup nové značky na trh financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.