Vyberte stránku

Prací prášek na barevné a černé prádlo

Sypký prací prášek na barevné a černé prádlo z bavlny, lnu, konopí a směsných vláken od 40-90ºC.

Je vyroben v souladu s non toxic filosofií, tedy bez kompromisů ve složení. Takto šetrný, přesto stále funkční prášek, oceníte v péči o děti i osoby citlivé, např. atopiky, ekzematiky, alergiky, na přísady z petrochemického průmyslu, různé esenciální oleje nebo parfémy.  Hlavní účinnou látkou je kokosové sodné mýdlo s přídavkem citrátu sodného, který změkčuje vodu a tím je dosaženo vyššího účinku praní. Další obsažené šetrné ingredience zbavují prádlo nečistot, pachů, mastnoty.

Pro zvýšení účinnosti praní doporučujeme velmi znečištěné prádlo (skvrny od jídla, špinavé rukávy košil, zašlé límce apod.) nejdříve jemně předeprat ručně mýdlem, nechat působit a až poté vložit do pračky. Velmi vhodné je mýdlo kokosové s vůní citrónu, jelikož je díky obsahu d-limonene (přirozená složka esenciálního oleje) obzvlášť účinné na skvrny. Bydlíte-li v lokalitě s velmi tvrdou vodou kokosové mýdlo obzvlášť oceníte, jelikož jako jediné Vám bude pěnit, výsledný účinek praní bude tedy vyšší.

Nejúčinnějšího praní dosáhnete v kombinaci s máchadlem prádla. V případě výskytu bílých šmouh či pocitu zatuchlosti oblečení, doporučujeme upravit dávkování pracího prostředku dle níže zmíněného návodu a nepřeplňovat pračku.

Pokud perete na 40 ºC a méně rozpusťte zvolené množství pracího prášku ve sklenici s horkou vodou a poté vlejte do zásobníku či bubnu pračky a vyperte obvyklým způsobem.

Nevhodný na vlnu a hedvábí.

Cena je uvedena za 1 kg. (1 kilo = až 100 dávek)

 

389  s DPH s DPH

skladem
Kategorie: ,

Popis

Prací prášek není testován na zvířatech, neobsahuje přísady z ropného průmyslu, v přírodě je zcela rozložitelný a vhodný do domácích čistíren odpadních vod (včetně kořenových), septiků a jímek na vyvážení.

Před použitím jemně promíchejte. Uchovávejte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.

Dávkování na 5kg prádla: prací prášek nasypte do zásobníku nebo přímo do bubnu pračky dle znečištění a tvrdosti vody:
·         10-20g, 1-2 polévkové lžíce, mírné až střední zašpinění, měkká až středně tvrdá voda
·         20-30g, 2-3 polévkové lžíce, velké zašpinění, tvrdá voda

Další informace

Hmotnost 1 kg

INCI (složení): SODIUM COCOATE, SODIUM BICARBONATE, ZEOLITE, SODIUM METASILICATE, SODIUM CITRATE, GLYCERIN.

Datový list - Sypký prášek na praní barevného a černého prádla (pdf)

Vnímáte, že by výsledný prací efekt mohl být lepší? V tom případě se prosím zamyslete: Nedošlo k přeplnění pračky prádlem? Bylo dostatek vody v pracím cyklu (některé eko prací programy ubírají vodu v praní, která tam pak chybí na odvedení nečistot).

Nezapomněli jste na máchadlo prádla? Je v pracím procesu nenahraditelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.

Máte skvrny na oblečení? Doporučujeme použít citronové kokosové mýdlo s citrátem sodným (od Alchemix Laboratory s.r.o., k dostání na našem webu) pro ruční jemné mechanické předeprání, nechat působit a až poté vkládat do pračky.

Zůstávají Vám na oblečení některé skvrny i po vyprání? Zde bude proces komplikovanější, ale není vždy marný. Doporučujeme zvážit, kolik energie a času jste ochotni skvrně dát. Rozhoduje typ materiálu a také typ skvrny. Nicméně obecně lze říci, že je možné skvrnu odstranit opakovaným ručním předepíráním a poté praním v pračce, případně je možné využít přirozenou sílu slunečních paprsků. Slunce je ideální na bílé a stálobarevné oděvy.

Objevují se Vám bílé šmouhy na černém oblečení? Příčinou mohou být dvě věci. Jedna z nich je teplota praní. Pokud jste zvyklí prát na 40 ºC a méně, doporučujeme rozpustit zvolené množství pracího prášku ve sklenici s horkou vodou a poté vlít do zásobníku či bubnu pračky a vyprat obvyklým způsobem. Druhým tipem je používat vždy máchadlo prádla. Je v pracím procesu nenahraditelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.

Zatuchá Vám prádlo? Zkuste se zamyslet nad klíčovými faktory praní popsanými v prvním bodě.
Zůstává vám prací prášek v zásobníku? Doporučujeme zásobník vyndat a vyčistit (např. roztokem kyseliny citronové či octem pomocí vyřazeného kartáčku na zuby).

I přes vyčištění zůstává prášek v zásobníku? Zkuste dané množství prášku dávkovat přímo do bubnu pračky mimo prádlo a zvolit prací program bez předpírky, aby se prací prášek neodčerpal společně s předepírkovou vodou, ale účastnil se hlavního procesu praní. Předpírku doporučujeme zvolit v případě praní látkových plen, tam je velmi užitečná.

Doporučujeme dokoupit

Výhody drogerie Natuty

Znovunaplnitelný

Naplňujme spolu lahve znovu a znovu ... a znovu. Stačí k tomu málo, poslat nám je zpět. My je vymyjeme a znovu použijeme a naplníme. Protože nejlepší odpad je žádný odpad.

Non-toxic

Natuty drogerie je čistočistá a 100% nontoxic. Nedráždivá, zdravá a vhodná pro ty nejcitlivější i pro přírodu.

ECHT účinný

V kilu prostředku třeba až 100 pracích dávek! S námi je to Natuty možné. Používáme jen to, co je potřeba, žádná plnidla a zkřášovadla. Vyzkoušejte a uvidíte.

Bez nástrah

S námi máte jistotu, že vše dostanete v nejčistší variantě, v jaké to jde. VŠECHNO. A vždy. Všechny výrobky a vždy budou nontoxic. Žádný chyták nebo trik v etiketě ani složení. NIKDY. Vyrábíme v České rebublice.