Popis
Prací prášek není testován na zvířatech, neobsahuje přísady z ropného průmyslu, v přírodě je zcela rozložitelný a vhodný do domácích čistíren odpadních vod (včetně kořenových), septiků a jímek na vyvážení.
Před použitím jemně promíchejte. Uchovávejte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.
Dávkování na 5kg prádla: prací prášek nasypte do zásobníku nebo přímo do bubnu pračky dle znečištění a tvrdosti vody:
· 10-20g, 1-2 polévkové lžíce, mírné až střední zašpinění, měkká až středně tvrdá voda
· 20-30g, 2-3 polévkové lžíce, velké zašpinění, tvrdá voda
INCI (složení): SODIUM COCOATE, SODIUM BICARBONATE, ZEOLITE, SODIUM METASILICATE, SODIUM CITRATE, GLYCERIN.
Datový list - Sypký prášek na praní barevného a černého prádla (pdf)
Vnímáte, že by výsledný prací efekt mohl být lepší? V tom případě se prosím zamyslete: Nedošlo k přeplnění pračky prádlem? Bylo dostatek vody v pracím cyklu (některé eko prací programy ubírají vodu v praní, která tam pak chybí na odvedení nečistot).
Nezapomněli jste na máchadlo prádla? Je v pracím procesu nenahraditelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.
Máte skvrny na oblečení? Doporučujeme použít citronové kokosové mýdlo s citrátem sodným (od Alchemix Laboratory s.r.o., k dostání na našem webu) pro ruční jemné mechanické předeprání, nechat působit a až poté vkládat do pračky.
Zůstávají Vám na oblečení některé skvrny i po vyprání? Zde bude proces komplikovanější, ale není vždy marný. Doporučujeme zvážit, kolik energie a času jste ochotni skvrně dát. Rozhoduje typ materiálu a také typ skvrny. Nicméně obecně lze říci, že je možné skvrnu odstranit opakovaným ručním předepíráním a poté praním v pračce, případně je možné využít přirozenou sílu slunečních paprsků. Slunce je ideální na bílé a stálobarevné oděvy.
Objevují se Vám bílé šmouhy na černém oblečení? Příčinou mohou být dvě věci. Jedna z nich je teplota praní. Pokud jste zvyklí prát na 40 ºC a méně, doporučujeme rozpustit zvolené množství pracího prášku ve sklenici s horkou vodou a poté vlít do zásobníku či bubnu pračky a vyprat obvyklým způsobem. Druhým tipem je používat vždy máchadlo prádla. Je v pracím procesu nenahraditelné. Neutralizuje pH prací lázně a zajisti odstranění přebytečného pracího prostředku z vláken textilu.
Zatuchá Vám prádlo? Zkuste se zamyslet nad klíčovými faktory praní popsanými v prvním bodě.
Zůstává vám prací prášek v zásobníku? Doporučujeme zásobník vyndat a vyčistit (např. roztokem kyseliny citronové či octem pomocí vyřazeného kartáčku na zuby).
I přes vyčištění zůstává prášek v zásobníku? Zkuste dané množství prášku dávkovat přímo do bubnu pračky mimo prádlo a zvolit prací program bez předpírky, aby se prací prášek neodčerpal společně s předepírkovou vodou, ale účastnil se hlavního procesu praní. Předpírku doporučujeme zvolit v případě praní látkových plen, tam je velmi užitečná.